فروشگاه ساز | طراحی سایت فروشگاهی | فروشگاه اینترنتی اصفهان طراحی سایت فروشگاهی | طراحی فروشگاه اینترنتی | طراحی قالب ووکامرس | قالب وردپرس شرکتی | قالب سایت وردپرس
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

سئو فروشگاه اینترنتی

سئو و بهینه سازی فروشگاه اینترنتی

 

اهمیت سئو فروشگاه اینترنتی

سئو فروشگاه اینترنتی و بهینه سازی فروشگاه اینترنتی بر اساس قوانین استاندارد سئو ، از مهم ترین مراحل طراحی سایت فروشگاه اینترنتی است. از طرفی افزایش سئو فروشگاه اینترنتی و بهینه سازی فروشگاه اینترنتی نیز برای صاحبان کسب و کارهای آنلاین یا کسانی که قصد ورود به این عرصه را دارند بسیار حایز اهمیت می باشد. زیرا اگر مشتریان شما از خدمات فروشگاه آنلاین راضی نباشند به هیچ عنوان به مالک فروشگاه اعتماد نکرده و هیچ محصولی از فروشگاه اینترنتی خریداری نمی کنند. به همین دلیل برای انجام سئو فروشگاه اینترنتی می بایست از سئو کد نویسی و سئو کانتنت ( سئو محتوا ) شروع نموده و تا سئو یوزر فرندلی (کاربر پسندانه بودن ظاهر سایت) سئو اکسترنال و دیگر مراحل سئو به ترتیب در سئو سایت فروشگاهی لحاظ گردد. لذا علاوه بر داشتن فروشگاه اینترنتی مدرن باید به فکر بهینه سازی سایت و اهمیت سئو فروشگاه اینترنتی نیز باشید.

 

سئو فروشگاه اینترنتی

سئو سایت فروشگاه اینترنتی

 

سئو چیست

به طور خلاصه می توان گفت ، سئو به مجموعه عملیاتی گفته می شود که برای بهینه سازی سایت در جهت کسب رضایت کاربران و افزایش رتبه سایت در موتورهای جستجو مانند گوگل صورت می گیرد. سئو باعث می شود سایت شما از سایت رقبا ( که در زمینه ی کاری شما فعالیت می کنند) پیشی گرفته و در صدر نتایج جستجوی کاربران قرار بگیرد. بنابراین با سئو فروشگاه اینترنتی می توان آمار بازدید و میزان خرید کاربران از سایت را بالا برده و به ارزش فروشگاه اینترنتی خود پی برد.

 

افزایش رتبه سئو سایت فروشگاهی

با توجه به اهمیت های سئو فروشگاه اینترنتی که بیان نمودیم ، سئو فروشگاه اینترنتی می تواند ترافیک بیشتری را برای سایت به ارمغان آورد و آمار بازدید ، اعتماد و اعتبار سایت بالا ببرد، بنابراین واجب می شود که یک سری تکنیک های سئو استاندارد برای فروشگاه آنلاین برقرار گردد. البته لازم نیست تنها با تبلیغات و بک لینک ، رتبه ی سئو سایت را در موتورهای جستجو افزایش داد. بلکه با انجام یک سری ترفندهای عمومی و اساسی سئو می توان تا حدود زیادی سئو فروشگاه اینترنتی را بهبود بخشید و جایگاه فروشگاه را در نتایج جستجو بالا برد.

 

سئو فروشگاه آنلاین

سئو فروشگاه آنلاین

 

اکنون می پردازیم به چند ترفند سئو فروشگاه آنلاین :

نکات مهم بهینه سازی فروشگاه اینترنتی

 

بهینه سازی آدرس صفحات وب

انتخاب نام دامنه سایت ، اولین مرحله برای انجام سئو فروشگاه اینترنتی است. باید نامی را به عنوان آدرس صفحه ی وب انتخاب نمود که هم کوتاه بوده تا به راحتی به یاد کاربران بماند و هم از کلیدهای اصلی نوع فعالیت شما در آن درج شده باشد. مثلا اگر در حوزه ی طراحی سایت فعالیت می کنید ، خوب است از واژه site در url خود استفاده نمایید. البته توجه شود که برای جداسازی واژگان کلیدی خود از علامت خط تیره به جای خط زیر یا و… استفاده کنید.

 

انتخاب عنوان مناسب

با توجه به رقابتی بودن کسب وکار اینترنتی، باید عناوین و محتوایی برای فروشگاه سایت خود بنویسید که منحصر به فرد و با ارزش باشد. یعنی از کپی برداری عکس و متن از سایر فروشگاه های اینترنتی اجتناب گردد. هر چه که محتوای شما مفیدتر باشد و توضیحات بیشتری از محصولاتتان ارائه دهید، مشتریان بیشتری نیز برای فروشگاه اینترنتی شما جذب می گردد و فروش شما بیشتر می شود.

 

بهینه سازی کلمات کلیدی

گزینش کلمات کلیدی مناسب ، یکی دیگر از فاکتورهای سئو فروشگاه اینترنتی است. هر چند استفاده از متای کلمات کلیدی برای موتورهای جستجوی گوگل و بینگ ، ارزش خود را از دست داده است ، اما موتورهای جستجوی دیگر همچنان از این فاکتور برای سئو سایت استفاده می کنند. سعی کنید برای هر یک از صفحات خود ، کلمات کلیدی منحصر به فرد و متناسب با حوزه ی فعالیت خود بنویسید.

 

سئو سایت فروشگاه آنلاین

سئو فروشگاه آنلاین

 

متای توضیحات

در متای توضیحات می توانید یک سری توضیحات درباره ی سایت فروشگاهی خود بنویسید. این متا را حتما در نوشته هایی که در وب منتشر می کنید ، لحاظ نمایید. زیرا استفاده از متای توضیحات گوناگون در صفحات وب خود ، قادرید چندین رتبه ، سایت فروشگاهی خود را در موتورهای جستجو از جمله گوگل ، افزایش دهید.

 

لینک های داخلی

لینک های داخلی به لینک هایی گفته می شود که شما در محتوای خود ، با استفاده از یک سری کلمات ، آن ها را به دیگر نوشته ها و برگه های مرتبط با آن کلمه لینک داده اید. استفاده از لینک های داخلی باعث می شود خزنده ی گوگل و حتی کاربران بیشتر در سایت شما گردش کنند. لذا حداقل یک یا دو لینک داخلی درون نوشته های خود ایجاد کنید.

 

لینک های خارجی ( Back Link )

لینک خارجی به لینک های رد و بدل شده بین سایت های مختلف گفته می شود. به زبانی ساده لینک خارجی لینکی است که دیگر وب سایت ها با کلمه ای خاص به سایت شما لینک داده اند و یا برعکس شما به سایت های دیگر لینک داده اید. گوگل این بک لینک ها را مشاهده کرده و در صورت نامعتبر بودن سایت لینک شده و نامربوط بودن آن بک لینک با موضوع مطرح شده ، اعتبار سایت شما را کاهش می دهد. لذا برای سئو فروشگاه اینترنتی خود باید از سایت های معتبری لینک دریافت کنید و لینک بدهید که در حوزه ی کاری شما فعالیت می کنند.

 

سرعت لود و بارگزاری سایت

سرعت سایت عاملیست که نه تنها برای سئو مهم است بلکه برای کاربران نیز مهم می باشد. مخصوصا اگر یک سایت فروشگاهی باشد. چون کاربرانی که خرید آنلاین می کنند ، حتما فرصت کافی برای مراجعه به فروشگاه را ندارند. از این رو مشتری با مواجه شدن به یک سایت فروشگاهی سرعت پایین، بدون هیچ معطلی از سایت خارج شده و وارد سایت دیگری می شوند. و قطعا این موضوع برای شما خوشایند نیست. با استفاده از سایت gtmetrix.com می توانید با بهینه سازی عکس ها ، توازن بین کیفیت و حجم و سرعت سایت را بر قرار نمایید و سئو فروشگاه اینترنتی خود را افزایش دهید.

 

طراحی واکنش گرا ( Responsive )

کاربر پسند بودن سایت ، فاکتوریست که نمی توان به راحتی از آن گذشت. زیرا هدف از ایجاد یک سایت فروشگاه اینترنتی ، آسودگی کاربران و کسب درآمد آنلاین می باشد. بنابراین واجب است که سایت فروشگاهی که در اختیار دارید ، در تمامی ابزارها ( از جمله موبایل ، تبلیت ، لپ تاپ و … ) به درستی نمایش داده شود تا باعث رضایت و جذب مشتریان بیشتر گردد.

 

شبکه های اجتماعی

امروزه هر کس حداقل در یکی از شبکه های اجتماعی فعال می باشد. شما نیز با تبلیغات هدفمند در شبکه های اجتماعی می توانید مشتریان بیشتر و فروش بالاتری داشته باشید. استفاده از هشتک در پست های شبکه های اجتماعی ، نتایج مفیدتری در بر خواهد داشت.

 

سئو سوشیال

سئو سوشیال

 

نقد و نظر مشتریان

ایجاد نظر سنجی ، نقد و بررسی محصول ، به جهت جلب اعتماد کاربران از خرید کالا بسیار مفید خواهد بود. کاربران با استفاده از تجربه ی دیگران می توانند تصمیمات قطعی تری برای خرید محصول نمایند. این امکان را حتما برای سئو فروشگاه اینترنتی خود در نظر بگیرید.

 

پشتیبانی آنلاین

امکان چت آنلاین نیز یکی دیگر از روش ها برای پشتیبانی از مشتریان است. این گفت و گوی آنلاین و سریع ، راهنمایی و اعتماد بیشتری برای مشتربان ایجاد می کند و باعث فروش بیشتر می گردد. همان گونه ما در سایت فروشگاه ساز ، امکان پشتیبانی آنلاین را برای کاربران خود فراهم شده است.

 

آدرس و مسیر

مکان فروشگاه یکی از عامل هایی است که کاربران برای خرید محصول تصمیم گیری می کنند. لذا با قرار دادن نام ، نشانی ، نقشه سایت از گوگل مپ و هر گونه اطلاعاتی که مشتریان را برای حضور در محل فروشگاه شما با خبر می سازد را درون سایت فروشگاهی خود قرار دهید.

 

سئو و افزایش فروش

تاثیر سئو در افزایش فروش

 

پایان کلام :

تمامی این ترفندهایی که بیان نمودیم ، از واجبات سئو فروشگاه اینترنتی بود که هر سایت فروشگاهی برای سهولت مشتریان خود و برندسازی محصولات باید این المان ها را برقرار نماید. اما سئو فروشگاه اینترنتی تنها به این جا ختم نمی گردد. سئو سایت ، دقت ، زمان و تلاش زیادی می طلبد. از این رو اگر می خواهید از سایت فروشگاهی خود بیشترین فروش را داشته باشید ، یا از تعداد مشتریان خود راضی نیستید و می خواهید تعداد آن را بالا ببرید ، حتما این موضوع را با یک سئوکار متخصص و دلسوز در میان بگذارید. تیم فروشگاه ساز این جاست که این دغدغه ها را برای سایت های فروشگاهی رفع نماید. کافیست برای دریافت مشاوره رایگان سئو فروشگاه اینترنتی ، از طریق فرم تماس با فروشگاه ساز در ارتباط باشید.

موفق باشید 🙂