فروشگاه ساز | طراحی سایت فروشگاهی | فروشگاه اینترنتی اصفهان طراحی سایت فروشگاهی | طراحی فروشگاه اینترنتی | طراحی قالب ووکامرس | قالب وردپرس شرکتی | قالب سایت وردپرس
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

تبلیغات و افزایش فروش و مشتری

تبلیغات موثر و افزایش فروش و مشتری

خیلی از مدیران برای کسب و کار خود تلاش می کنند و سعی می کنند محصولی با امکانات و کیفیت عالی به مشتری عرضه کنند اما با این وجود موفق نمی شوند و نتیجه مطلوب را کسب نمی کنند برای کسب موفقیت در زمینه کسب و کار لازم است که با تبلیغات و افزایش فروش و مشتری آشنا شوید و آن را برای فروش محصولات خود به کار گیرید . با وجود این که تنها هدف تبلیغات و افزایش فروش و مشتری است لازم است بدانید که در این حیطه هم موفقیت وجود دارد هم شکست. از آن جایی که میزان سود به میزان فروش مشتری بستگی دارد پس تبلیغات حرفه ای جنبه بسیار مهمی در سود به دست آمده دارد. برای این که تبلیغات سودمند و نتیجه بخش باشد آگهی دهنده باید خود را جای خریدار قرار دهد و آگهی را از درون چشم خریدار ببیند. مهم ترین اصل در تبلیغات هدفمند جلب اعتماد مشتری می باشد. لازم به ذکر است اگر تبلیغات موثر و سودمند باشد می تواند منجر به سرمایه گذاری فوق العاده ای شود اما اگر به شکل درستی انجام نشود موجب هدر رفتن مقدار زیادی از پول و سرمایه شما می گردد. در ادامه با یک سری از اصول که در تبلیغات و افزایش فروش و مشتری باید رعایت شود را بیان می کنیم.

 

تبلیغات و افزایش مشتری

تبلیغات و افزایش فروش و مشتری

 

نکات تبلیغات اثر بخش در افزایش فروش و درآمد

 1. اگر می خواهید تبلیغ موثر داشته باشید باید آن را این قدر تکرار کنید تا در ذهن مخاطب ماندگار شود. در غیر این صورت ممکن است مخاطب خیلی زود شما را فراموش کند.
 2. باید در مورد عمده کسانی که ممکن است مصرف کنندگان محصول شما باشند اطلاعاتی کسب کنید. به طور مثال محل سکونت یا جنس و سن مصرف کنندگان و… با این اطلاعات می توانید کالاهای مورد نیاز آن ها و علاقه مندی های آن ها را یافت نموده و در مصرف جنس مورد آگهی تاثیر بگذارید.
 3. تا جایی که می توانید مزایای رقابتی خود را برجسته کنید. زیرا تا زمانی که این مزایا را برجسته نکنید تبلیغات ارزش ویژه محصولات شما را به مشتریان بالقوه نشان نمی دهد.
 4. از شعار تبلیغاتی ارزشمند که وجه تمایز فعالیت شما از دیگران می باشد را به صورت یک جمله ی کوتاه بر روی محصولات خود حک کنید تا در ذهن مشتری ماندگار گردد.
 5. تبلیغات باید در محل مناسب خود قرار گیرد تا اثر بخش باشد. ممکن است تبلیغات شما در یک مجله ، ایستگاه رادیویی یا حتی برنامه تلویزیونی مورد علاقه شما برای مخاطبانتان هیچ جذابیتی نداشته باشد بنابراین باید در مورد بازار هدف خود تحقیق کنید تا بفهمید مشتریان به چه چیز هایی بیشتر علاقه دارند و تبلیغات را در رسانه ی مناسبی قرار دهید .
 6. برای تبلیغات موفق باید هزینه کرد زیرا اگر برای تبلیغات خساست به خرج دهید و کیفیت را فدای کاهش هزینه کنید، بر میزان فروش تاثیر خواهید گذاشت و سبب می گردد که تبلیغات شما نتیجه بخش نباشد.
 7. سعی کنید بر تبلیغات خود نظارت نمایید و متوجه شوید مصرف کننندگان چگونه با محصولات شما اشنا شده اند. با وجود این که این کار بسیار ساده است اما بسیاری از صاحبان کسب و کار به خود زحمت انجام آن را نمی دهند اما باید بدانید دانستن موثر ترین عناصر آگهی تبلیغاتی می تواند برای افزایش فروش محصولات شما بسیار سودمند باشد.
 8. از روش های تبلیغاتی نظیر ایمیل مارکتینگ، فکس مارکتینگ، بازار یابی تلفنی استفاده کنید.
 9. محصولات فراوانی وجود دارد که با شکل دسته بندی یا لوگویشان در ذهن مشتریان ثابت شده اند. لازم است بدانید تصویر در تبلیغات و ترویج کسب و کارتان اهمیت بسیار زیادی دارد اما بسیاری از فروشندگان برای ایجاد تصویری ثابت  در ذهن مشتریان تلاش نمی‌کنند و فرصت تأثیر گذاشتن بر مشتریان احتمالی خود را از دست می‌دهند.
 10. از برچسب های رنگی و ویژه ای برای محصولات خود استفاده کنید. مانند برچسب های حراجی ، میزان تخفیف ، ویژه ، پر فروش ، جدید و… استفاده نمایید تا توجه مشتریان بیشتر جذب شود.
 11. در شبکه های اجتماعی حضور پر رنگ و تبلیغات جذاب قرار دهید.
 12. داشتن یک سایت فروشگاه اینترنتی ، نوعی دیگری از تبلیغات به حساب می آید. اما به خاطر داشته باشید که با طراحی سایت فروشگاهی می توانید در هر زمان و در هر مکان محصولات خود را به صورت آنلاین به هر نقاط کشور به فروش برسانید. بد نیست برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله ی مربوط به گام های مهم فروشگاه اینترنتی از سایت فروشگاه ساز را مطالعه بفرمایید.

اگر شما نیز برای محصولات خود سایت فروشگاهی دارید می توانید با تبلیغ سایت سئو سایت خود را به طور غیر مستقیم افزایش دهید.

 

تبلیغات و افزایش درآمد

تبلیغات هدفمند و فروش بیشتر

 

نکات افزایش فروش و مشتری

 1. اول از همه توجه کنید که مشتریان اکثر اوقات بر اساس احساسات خود خریداری می کنند نه بر اساس نیازهای خود. پس سعی نمایید با مشتریان خود ارتباط قوی تری ایجاد کنید و حس یخ بودن در رابطه تان را بشکنید.
 2. با مشتریان خود صادق باشید. اگر کالایی مناسب آن ها نیست ، حتما به آن ها بگویید و برای آن ها پیشنهادات بهتری بدهید. در نهایت پس از اطمینان یافتن مشتریان خود ، از آن ها بپرسید که آیا این کالا همان چیزی بود که می خواستند یا خیر.
 3. عملکردهای پیشنهاد افزایش فروش خود را با رقبا بسنجید و ببینید که آن ها از چه روش هایی برای تبلیغات و افزایش فروش و مشتری استفاده کرده اند. و شما نیز آن عملکردها را به صورت آزمایشی تست کنید.
 4. سعی کنید خدمات و محصولات خود را در زمینه ای خاص متمرکز نمایید و از پراکندگی آن ها دوری کنید. این اصل برای سایت های نوپا بسیار حائز اهمیت است.
 5. محصولاتی که وجودشان بیشتر باعث ایجاد ضرر در کسب درآمدتان می شوند را حذف کنید. به عنوان مثال محصولی که هزینه ی نگهدای آن در انبار ، هزینه ی زیادی را برای شما صرف می کند.
 6. از پیشنهادات رایگان یا جوائز ارزنده برای مشتریان خود ارائه دهید. این عمل احتمال خرید مشتریان را از محصولات خود افزایش داده و آن ها را تبدیل به یک مشتری همیشگی می نماید.
 7. از ترفند لنگر اندازی برای فروش بیشتر محصولات خود استفاده کنید. یعنی محصولات ارزان قیمت تر را در کنار محصولات گران تر خود قرار دهید تا یک حس فرصت استثنایی در ذهن مشتری خود ایجاد نمایید.
 8. از قیمت های یکسان برای محصولات خود استفاده نکنید. زیرا این عمل هیچ وجه تمایزی برای محصولات ایجاد نمی نماید.
 9. محصولات مربوط و وابسته به هم را در یک دسته بندی قرار دهید. تا مشتری مجبور نباشد هر وسیله را به صورت جداگانه خریداری نماید.
 10. از عدد جادوئی ۹ در پایان قیمت محصولات خود استفاده کنید. یعنی فروشی که یک محصول ۴۹ تومانی دارد بیشتر از محصول ۴۵ تومانی است.
 11. یک نکته ی جالب تر این که قیمت محصولات خود را به ساده ترین شکل ممکن وارد نمایید. مثلا از واحد هزارتومان استفاده کنید که تعداد رقم های قیمت کمتر باشد و یا از علامت های جداکننده ی قیمت (مانند کاما) که باعث خوانایی بیشتر قیمت می شود استفاده نکنید.
 12. در فواصل منظم زمانی از فروش محصولات ، سود ، زیان و… گزارش تهیه کنید. گزارشات به صورت نموداری دید بهتری از روند پیشرفت شما در افزاریش فروش دارد.
 13. رضایت نامه های مشتریان راضی خود را جمع آوری کنید و آن را به دیگران نمایش دهید تا اعتماد و اعتبار شما نزد مشتریان آگاه گردد.
 14. در نهایت پشتیبانی از محصولات برای مشتریان را هیچ وقت فراموش نکنید.

با این تکنیک هایی که بیان شد می توانید از تبلیغات و افزایش فروش و مشتری بهره ببرید.

 

سخن پایانی :

در مطلب فوق سعی بر آن بود که شما کاربر عزیز دید بازتری نسبت به تبلیغات موثر و افزایش فروش و مشتری پیدا کنید و از این طریق کسب و کار خود را توسعه ببخشید. تیم فروشگاه ساز اصفهان پاسخ گوی سوالات شما کاربران ، طراحان و مدیران عزیز می باشد.