فروشگاه ساز | طراحی سایت فروشگاهی | فروشگاه اینترنتی اصفهان طراحی سایت فروشگاهی | طراحی فروشگاه اینترنتی | طراحی قالب ووکامرس | قالب وردپرس شرکتی | قالب سایت وردپرس
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

بروزرسانی و ارتقاء سایت فروشگاهی

بروزرسانی و ارتقاء سایت فروشگاهی

یکی از متد هایی که یک سایت فروشگاهی را در کسب رتبه ی بالا در جستجو های گوگل کمک می کند بروزرسانی و ارتقای سایت می باشد. اگر بروزرسانی و ارتقاء سایت فروشگاهی به درستی و به صورت مرتب صورت گیرد ، رتبه سایت را در نتایج جستجوی کاربران در موتورهای جستجو بالاتر برده و بازدید ، مشتری و فروش سایت فروشگاهی را افزایش می دهد. در این نوشته  سعی داریم شما را با چگونگی بروزرسانی و ارتقاء سایت فروشگاهی بیشتر آشنا کنیم.

 

بروزرسانی و ارتقاء سایت فروشگاهی

بروزرسانی و ارتقاء سایت فروشگاهی

 

بروزرسانی و ارتقاء سایت فروشگاهی چیست

ممکن است در حال حاضر فروشگاه اینترنتی حرفه ای شما در وضعیت مطلوبی قرار داشته باشد اما با توجه به رشد روز افزون فناوری و تجارت الکترونیک در صورتی که سایت خود را به صورت مرتب Update نکنید با کاهش تعداد بازدید ها و تعداد مشتریان از سایت خود مواجه می شوید. منظور از بروزرسانی یک سایت فروشگاهی تغییر در محتواهای قدیمی و تولید محتوای جدید ، لینک ها ، تصاویر ، ویدیو ها ، محصولات ، بروزرسانی طرح گرافیکی سایت و تغییر قالب سایت ، کلمات کلیدی و عناوین و بروزرسانی نرم افزاری یک سایت می باشد.

 

بروزرسانی محتوای سایت فروشگاهی

بروزرسانی محتوا به دو صورت انجام می شود :

  • بروزرسانی محتوای قدیمی سایت فروشگاهی
  • تولید محتوای جدید برای سایت

محتوای قدیمی سایت باید به صورت مرتب بروزرسانی شوند ، که این کار تاثیر بسزایی بر سئو سایت فروشگاهی دارد. اما راه دیگر برای بروزرسانی و ارتقای سایت فروشگاهی ، تولید محتوایی جدید بر اساس زمینه ی فعالیت آن سایت فروشگاهی می باشد. لذا برای تولید یک محتوای مفید و سئو شده به یک فرد ماهر که آشنایی کاملی با اصول سئو و بهینه سازی سایت فروشگاهی ، اصول تولید محتوا و سیستم مدیریت محتوای به کاربرده شده در طراحی سایت داشته باشد ، نیاز دارید.

از این رو سعی کنید برای بروزرسانی و ارتقاء سایت فروشگاهی خود ، محصولات جدید درج کنید و برای آن محصولات ، عکس های با کیفیت و توضیحات مفیدی بنویسید ، به گونه ای که مشتری برای خرید آن محصول ترغیب گردد. اگر از چنین محتوایی در سایت فروشگاهی خود استفاده نکردید ، پیشنهاد می کنیم هر چه سریع تر به بروزرسانی محتواهای محصولات خود بپردازید.

در مقاله های بعدی فروشگاه ساز ، آموزش می دهیم که چطور بتوانید یک محتوای ارزشمند برای فروشگاه اینترنتی خود بنویسید. کافیست عبارت سئو محتوا فروشگاه اینترنتی را در اینپوت جستجو بالای صفحه تایپ نمایید.

 

بروزرسانی سایت فروشگاهی

بروزرسانی سایت فروشگاهی

 

بروزرسانی کلمات کلیدی

یکی دیگر از راه های بروزرسانی و ارتقاء سایت فروشگاهی ، بروزرسانی کلمات کلیدی آن سایت می باشد. موتورهای جستجو همواره بر اساس نیاز کاربران ، کلمات کلیدی جدیدی انتخاب می نماید. شما نیز باید به آنالیز و تجزیه و تحلیل سایت خود با رقبا بپردازید و پس از شناسایی کلمات کلیدی مهم آن ها را جایگزین کلمات کلیدی قبلی نمایید.

نکته: گوگل نقش کلمات کلیدی در سئو سایت را کمتر کرده است اما در موتور جستجوهای دیگر همانند bing کلمات کلیدی یکی از فاکتورهای مهم سئو محسوب می شود.

نکته ی دیگر این که پس از یافتن این کلمات کلیدی موثر ، سعی کنید از این کلمات در محتوای سایت خود به کار ببرید.

 

بروزرسانی نرم افزاری سایت فروشگاهی

در صورتی که شما برای طراحی سایت خود از یک سیستم مدریت محتوای آماده (Cms) استفاده کرده باشید. این سیستم همان نرم افزار سایت شما محسوب می گردد. از این رو شما باید به صورت مرتب نرم افزار سایت خود را بروز کنید. این بروزرسانی علاوه بر افزایش امنیت سایت ، برای رفع باگ ها و خطاهای کدنویسی نیز موثر می باشد. البته برای بروزرسانی آن نیازی به بروزرسانی فنی سایت نیستید ، به این معنا که اگر طراحی سایت فروشگاهی خود را از یک شرکت معتبر طراحی سایت تهیه کرده باشید ، آن شرکت موظف است پشتیبانی کافی برای نرم افزار سایت فروشگاهی مشتریان خود فراهم آورد تا شما با آسودگی خاطر و تنها با چند کلیک ساده بتوانید نرم افزار فروشگاه آنلاین خود را بروز نمایید. اما در صورتی که کدنویسی سایت فروشگاهی را به صورت کامل خودتان انجام داده باشید و در طراحی سایت از هیچ گونه نرم افزاری استفاده نکرده باشید ، باید با تحقیق مداوم بر استاندارد های کدنویسی و بهبود راهکارهای نفوذ به سایت ، برای بهبود و بروزرسانی کدهای خود استفاده نمایید. لذا شما با بروزرسانی مستمر بخش مدیریت سایت فروشگاهی سبب رفع خطا ها و ایرادهای احتمالی به وجود آمده در سایت خود می شوید. زیرا خطاهای کدنویسی به نوبه ی خود می توانند باعث کاهش رتبه ی سایت شما در موتورهای جستجو گردند.

 

آپدیت سایت فروشگاهی

آپدیت سایت

 

بروزرسانی امکانات و خدمات سایت فروشگاهی

با پیشرفت و رشد سایت فروشگاهی که طراحی کرده اید در خواهید یافت که سایت شما به امکانات بیشتری نیاز دارد و باید یک سری از امکانات سایت شما بروز شود و بهبود یابد. بنابراین شما برای بروزرسانی و ارتقاء سایت فروشگاهی خود نیاز دارید که این امکانات را به سایت خود اضافه نمایید و یا امکانات قبلی سایت خود را ارتقا دهید. زیرا با افزایش امکانات سایت فروشگاه اینترنتی خود در واقع امکانات مشتریان را برای خرید یک محصول بیشتر و راحت تر کرده اید.

 

بروزرسانی طرح گرافیکی سایت فروشگاهی و تغییر قالب سایت

یکی از راه های دیگر برای بروزرسانی و ارتقاء سایت فروشگاهی ، تغییر در طراحی گرافیکی سایت می باشد. برای این که رتبه ی خود را در جستجو های گوگل بالا ببرید بهتر است به صورت مستمر تغییراتی را در صفحات سایت خود به ویژه در صفحه ی اول وب سایت به وجود بیاورید. مثلا امکانات جدیدی را به سایت فروشگاهی اضافه کنید و یا تغییری در گرافیک سایت خود ایجاد نمایید. تغییر کامل قالب سایت به منظور استفاده از قالب بهتر و بهره بری از قالبی سئو شده باعث افزایش بازدید سایت و فروش و درآمد شده که سبب بروزرسانی و ارتقاء سایت فروشگاهی شما می شود. مطمئن باشید گوگل با استفاده از الگوریتم های خود تمامی این تغییرات را بررسی نموده و در صورتی که تغییرات مثبتی را در سایت فروشگاهی شما مشاهده کند ، رتبه ی سایت شما را در گوگل افزایش می دهد.

 

کلام پایانی

در این مقاله با چگونگی بروزرسانی و ارتقاء سایت فروشگاهی آشنا شدید. اگر قصد Update سایت فروشگاهی خود را دارید بهتر است با متخصصان در زمینه طراحی سایت فروشگاهی مشورت نمایید.